Minimalist Bir Sunum için Gerekenler

Apple yeni yazılım veya bir donanım çıkarttığındaki yaptığı sunumların hepsi aynı. Sundukları heyecan verici ürünlerin veya özelliklerin anlatımında kullanılan sadece siyah bir ekran. Apple sunumlarını tanıtmak yerine ürünlerini ve çıkarttıkları teknolojileri tanıtacakları minimalist tasarımları tercih ettiler.

 

Minimalist tasarımlar herkes için olmasa da farklı bir gücü var. Bu sunumları anlamak ve kullanmak için bir kaç önerimiz var.

 

Sunucu Hareketli Olmalı

Hareketli sunucular kitleyi sunumda istediği gibi yönetebilirler. Çekici hikayeleriyle kalabalığı sunumun içinde sürükleyebilirler. Minimalist sunum yapılarında bu tarz kişiler sunum odağını kendinde toplar ve az slayt basit renk yapıları kullanılan sunumun daha kolay anlaşılabilir olmasını sağlarlar. Slaytlar gösterirken sunucu böyle bir sunumla öğretiyor olacaktır.

 

Sunumda Basit İçerikler Kullanın

Veri ağırlıklı sunumlarda, görselleri azaltmak doğru bir hareket olacaktır. Görselleri çıkartmış olacağınızdan dolayı tasarımınızı daha minimalist bir tasarım ile odaklamanız sunumunuza katkı sağlayacaktır.

Ekrandaki kelimeleri veya kelime gruplarını minimumda tutmak gerekmektedir. Böyle minimalist sunumlarda daha fazla slayt kullanabilirsiniz fakat daha az kelime ile herkesi sunuma odaklayabilirsiniz.

Görsel etkiyi doğru şekilde almak için içerik akışınızı aktif bir animasyon sistemiyle donatmanız gerekmektedir. Bu donanım izleyicileri sunumda sürekli aktif tutacağından şüpheniz olmasın. Her geçen gün geliştirilen sunum platformlarıyla bu etkiyi sağlamak çok daha kolay. Bu etkiyi yaratmak ve hedef kitleni etkileyici bir sunumla karşılamak için sıra sizde!

 

Harmanlamak

Sunucunuz veya siz haraketli olabilirsiniz, sunumunuzdaki slayt içeriklerini azaltabilirsiniz fakat bunları harmanlamadan hiçbir zaman doğru bir sunum yapmış olmayacaksınız. Anlatımlarınızın içeriklerinizle olan uyumunu defalarca test etmelisiniz. Hedef kitlenizle alakalı günlerce demografik bilgi edinimlerinizi kontrol etmelisiniz. Kısacası minimalist sunumlarda minimalist bi bakış açısıyla detaylara inmeniz gerekecektir.

 

Minimalizm, sunum yapan kişi için güçlü bir araçtır. Sadece sizin için önemli olan konuya odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda sizin içeriğinizin de ötesinde, süslü bir tasarımın omuzlarınızdaki baskıyı da üstlenir. Bu da sizi daha kolay anlaşılabilir kılar. Bu ulaşılabilirlik için sizlere olabildiğince kolaylık sağlıyor ve sunumlarınızı baştan yaratıyoruz. Bu yaratıcı sunumların etkisini hedef kitlenizden asla aklından çıkmayacak şekilde sunuyoruz.

 

 

Yorum Bırakın