Hızlı ve Etkileyici Sunum Hazırlama

Tarih öncesinde kalmış olan PowerPoint ya da Keynote olarak yapmış olduğunuz sunumdan beklentiniz nedir? İyi mi? Çok iyi mi? Harika iyi mi? Mükemmel mi? Yoksa cevap başka bir şey mi? Yaptığınız tarih öncesi sunumları sadece mizah konusunda iyi olan sunucular kurtarabilir. Çünkü başka hiç kimsenin yapacak bir şeyi yoktur.

Korkmayın imdadınıza yetişiyoruz! Hızlı sunum için bu 3 kolay başlığı uygulayarak, sadece ilgi çekici bir sunum tasarımı yaratamazsınız, ancak ekrandan çıkan ve kitlenizle buluşan bir sunumunuz artık hazır olacaktır.

1- Metinleri Azalt

 

 

 

 

 

 

Hep aynı şeyi vurguluyoruz; metinleri olabildiğince azaltarak daha fazla görsel ile sunumunuzu gerçekleştirin. Fakat bazen metinlerinizi olduğu gibi kullanmanız gerekmektedir. 

Metninizle birlikte piktogram veya nesnelerin kullanılmasıyla, söz konusu düşünceyi kitlenizin zihninde birleştirmeye yardımcı olacak yazıyı bir görselle ilişkilendirin. Bir dahaki sefere o simgeye benzer bir görüntü görüyorlarsa, içeriğiniz aklından geçecek ve kitlenizde kalıcı bir mesaj oluşturacak.

2- İçeriğinizin Dikkat Çekmesini Sağlayın

 

 

 

 

 

 

Slaytlarınız veya metinleriniz etrafında basit ve temiz bir kenarlık eklemek, sunumunuza şıklık katacaktır. Kitlenizin dikkatini, üzerine koyduğunuz şeylere çekiyor ve bir kelimeyi söylemek zorunda kalmadan bilinçaltında bir vurgu yapıyor olacaksınız. Bu çizeceğiniz basit çerçeveleri sunumunuzun içeriğine uygun bir renkle uygulanmasını sağlayınız.

3- Fotoğraflarla Sunumuzu Renklendirin

 

 

 

 

 

 

Stok fotoğraf, slayt destesi tasarlamayı isteyen herkes için hayati bir araçtır. Ama bu kadar çok seçenekle, doğru kullanmadığınız stok fotoğraflarla birbirine bağlı olmayan slaytlar yaratırsanız sunumuzu karmaşık gösterebilir. Benzer bir filtreye sahip olan fotoğrafların seçilmesi, tasarımınızı temiz tutacak ve sunumunuz minimum düzeyde çalışacak.

Temiz bir sunum tasarlamak zor olmak zorunda değildir. Bu 3 püf noktayı uygulayarak, yalnızca kitlenizi etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda uzun süreli katılımın yanı sıra onları elde tutmayı da sağlayacaksınız.

‘’Daha detaylı bir sunum yapsını oluşturmak için tıklayarak  blog yazımıza ulaşabilirsiniz.’’

Kitleniz, yaşamları boyunca birçok sunum izler veya dinler; Onların gerçekten hatırladıklarınızdan emin olmanız için sunumunuzu doğru tasarlamanız gerekmektedir. Bu doğru tasarımı hızlı ve etkileyici olmasını sağlamanız bir kaç maddeydi sadece yukarıdakiler. 

Hızlı sunum ihtiyacınız var ise hemen tıklayınız, sizlere daha fazla yardımcı olalım.

 

 

Yorum Bırakın